top of page
132.jpg

Робота з сімʼями
та дітьми

Життєстійкість
ph--87.jpg

Центри Життєстійкості

Це дружні простори, де кожен мешканець громади може отримати безоплатну психосоціальну підтримку, взяти участь у групах взаємодопомоги, а також групових заходах.

ph--107.jpg

«Життєстійкість — це не вроджений навик. Його можна і потрібно «тренувати» та розвивати. Надзвичайно важливо у сучасних українських реаліях невизначеності і стресу вміти адаптуватися до нових обставин, долати труднощі та зберігати душевне благополуччя», — керівник напрямку з формування життєстійкості Олег Олійник.

Фахівці центрів допоможуть:

  • Навчитися відновлювати себе після стресу

  • Зрозуміти та впоратися з емоціями

  • Розвинути навички стресостійкості

  • Запобігти психологічній травматизації

  • Покращити психічне благополуччя

  • Надати допомогу у вирішенні життєвих труднощів

ph--109.jpg

Допомогу в Центрах життєстійкості можуть отримати всі мешканці громади, незалежно від віку, статі чи соціального статусу.

Центри життєстійкості пропонують широкий спектр послуг, зокрема:

  • Індивідуальні та сімейні консультації з психологами та соціальними працівниками

  • Групові заняття з розвитку стресостійкості, управління емоціями, подолання травм тощо

  • Тренінги з надання першої психологічної допомоги

  • Сімейний простір: організація активностей та занять для дітей, навчання батьків, проведення сімейних заходів

  • Групи взаємодопомоги

  • Залучення волонтерів.

Інформація про Центри Життєстійкості

Програма життєстійкості реалізується Міністерством соціальної політики України за підтримки Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.

mom-watching-son-while-playing.jpg
Logo Консорціум.png

Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми

Метою ініціативи є надання сталих послуг мінімального пакету інтегрованих соціальних послуг для подальшого напрацювання стандартів цих послуг на державному рівні.

У 6 громадах Чернігівської області наша організація реалізує проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми».

Українська освітня платформа входить у консорціум організацій, які впроваджують в країні цей проєкт. Зокрема  імплементуємо його спільно із: ГС «Українська мережа за права дитини», МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна», ГО «Соціальна Синергія» у 28 громадах України.

20240702_155314.jpg
20240702_155316.jpg

«Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми» пропонує розвиток та впровадження, наприклад, таких послуг, як соціальний супровід альтернативних форм виховання (ПС/ДБСТ, опіка, піклування); денний догляд за дітьми; кризове втручання. Також підсилення розвитку соціальних послуг: медіація, розвиток батьківських компетенцій, раннє втручання, психосоціальна підтримка.

Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW).

#технологія

добрий-сусід(1).jpg

Добрий сусід

Проєкт працює для людей, які опинилися в кризі, у тому числі постраждали від повномасштабної війни. А також допомагає родинам покращити побутові умови та є відповіддю реформи деінституціалізації. За час існування проєкту близько 100 сімей та майже 200 дітей вже отримали допомогу та підтримку «Доброго сусіда».

Головна ідея проєкту — налагодити комунікацію родин у кризі, постраждалих від війни, аби вони не опинилися у соціальній ізоляції та складних життєвих обставинах.

Цим проєктом ми намагаємося запобігти інституціалізації дітей (потрапляння дітей у інституційні заклади опіки), допомогти батькам створити умови безпечні та комфортні для дітей. Пошук ресурсів і підсилення сім'ї відбувається з допомогою волонтера — доброго сусіда.

HO0A0500.jpg
  • 24 волонтери пройшли навчання
     

  • 24 сімʼї, у яких виховується
    80 дітей, отримали підтримку

Регіони, в яких працюють волонтери за технологією

Добрий сусід:
м. Чернігів, м. Сміла та Черкаська область, м. Дніпро, м.Марганець (Дніпропетровська область),
м. Кропивницький, с. Нижнів
(Івано-Франківська область)

дитячі-простори(1).jpg
UNICEF

#технологія

Дитячі простори

Мета проєкту: Створення середовища, дружнього до дитини (підлітків, молоді), в якому можуть бути об’єднані різні послуги, сервіси та формаційні заходи, задля вдалої соціалізації дітей в суспільстві (громаді).

Головною ідеєю є створення дитячих просторів при церквах, НУО, ЦСС. Багато стейкхолдерів намагаються створювати дитячі простори з різних причин (локалізація великої кількості дітей в одному середовищі, створення безпечного простору для дітей задля мінімізації впливу травматичного досвіду, забезпечення навчального компоненту в час онлайн-освіти, неформальна освіта, психосоціальна робота).

дитячі-простори(2).jpg

Дитячі простори — це форма роботи, яка забезпечує можливість швидкого доступу до дитини, а через дитину — до сім’ї. В гуманітарному реагуванні дитячі простори часто є місцем отримання соціальних послуг (інформування, консультування, денний догляд, соціальний супровід та ін).

  • Загалом: 79 613 дітей отримали послуги психосоціальної підтримки, неформальної освіти

  • Залучено: 756 фахівців соціальної роботи (комплексна програма тренінгів для підвищення компетенцій фахівців, які працюють з дітьми)

  • Гуманітарна допомога: 46 860 осіб
    отримали канцелярські матеріали, одяг, гігієну, набори для відпочинку

  • Послуги кейс-менеджменту:
    1 213 сімей 
    комплексне ведення випадку сім'ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах

  • Психологічну підтримку отримали:
    1 122 матерів та дітей

  • Розроблено методичні рекомендації
    зі створення просторів

34.jpg
ph--132.jpg
  • залучено 204 сімʼї яким було здійснено оцінювання потреб та надано послуги
     

  • було охоплено 1 537 осіб з них 857 дорослих (344 чоловіків/513 жінок) та 680 дітей (330 хлопчиків/350 дівчаток)
     

  • 7 150 послуг загалом було надано
    для дітей та батьків

     

  • 104 заняття соціальне репетиторство для дітей старшого шкільного віку

USAID.png

#технологія

128.jpg

Домівка

Мета проєкту: Забезпечити людей з постраждалих громад комфортними умовами для проживання та розвитку у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та Тернопільській областях, а також допомогти місцевим громадським активістам реагувати на надзвичайні ситуації у воєнний час та налагодити співпрацю між громадою, владою та бізнесом, сприяти адаптації мешканців прихистків у приймаючих громадах.

Головною ідеєю проєкту є забезпечення кращих умов проживання людей з дітьми; формування банків житла із бази місць проживання, куди можуть заселитися люди із постраждалих громад; забезпечення роботи «гарячих ліній», які щодня надають інформаційну підтримку щодо пошуку місця для проживання людям з постраждалих громад та інтеграція людей із постраждалих громад у нові громади як повноправних мешканців.

8-2.jpg
IMG_0694.jpg
Logo Добра громада.png

#технологія

Добра громада

Навчально-ґрантовий проєкт, який передбачає підвищення обізнаності ініціативних груп територіальних громад щодо процедури визначення потреб населення громади в соціальних послугах, планування та розвиток соціальних послуг.

Мета проєкту: Посилити спроможність територіальних громад у розбудові системи надання соціальних послуг, шляхом забезпечення ініціативних груп дієвими інструментами аналізу, планування та розвитку соціальних послуг, а також задля збереження цілісності сім’ї та дотримання базового права дитини зростати у сімейному середовищі.

IMG_0737.jpg
  • 8 громад отримали навчання

  • 3 громади отримали ґранти
    (Коломия, Камянка-Бузька, Бережани)

Logo Громадянська.png
громадянська-просвіта1.jpg

Громадянська просвіта 

Відповідальне громадянство

Мета проєкту: Сприяти зростанню нового покоління відповідальних громадян, які виходять з низів політично грамотного громадянства, шляхом надання освіти та підтримки їхніх проєктів міні-грантами.

громадянська-просвіта(3).jpg

Проєкт охоплює такі цільові аудиторії, як молодь, яка хоче створити активні громадянські молодіжні центри, волонтерів у маленьких містах, які бажають навчитися ефективно співпрацювати/пропагувати інтереси місцевої влади щодо потреб громади, активних громадянських педагогів, які розуміють благотворний вплив громадянської освіти для будь-якого віку, а також жителі міста, які зацікавлені в участі в адвокації та можуть бути зацікавлені у формуванні самоорганізованих груп жителів (ОСН), як це передбачено законодавством України.

_MG_2764.jpg

Освіта на деокупованих територіях

Мета проєкту: Забезпечити офлайн доступ до освітніх послуг для дітей різних вікових груп з деокупованих та прифронтових територій Харківської області. Це дасть соціальну згуртованість, знизить наслідки ізольованості, сформує особистісний розвиток та підвищить знання з основних предметів середньої загальної освіти.

Освітні центри на базі обладнаних хабів та мобільні школи, в рамках яких викладачі будуть виїжджати в сусідні громади (населені пункти та селища) та проводити освітні заходи. Послуги формальної позашкільної освіти зможуть отримати діти 1-7 класів, віком від 6 до 13 років, послуги неформальної освіти (спецкурси) зможуть отримати діти віком 6-13 років, а також молодь віком 14-16 років.

  • Проєкт «Мобільні школи свідомого громадянства» охопив 9 селищ Харківщини: Іванчуківка, Липчанівка, Вишнева, Безруки, Старий Мерчик, Хроли, Ізюм, Дергачі, Золочів

  • 603 дитини загалом взяли участь
    в проєкті

DSC09575.jpg

Перейти до наступного розділу

bottom of page